Teknoloji

Samsung Galaxy Z Flip 5 ekranı hakkında heyecanlandıran iddia

gelecek yıl Galaxy Z Çevirmeserisi, 2020’de piyasaya sürülen ilk modelden bu yana en değerli yükseltmelerden bazılarını alabilir. Sızıntılarla karşılaştırıldığında Galaxy Z Flip 5 , daha büyük bir kapak ekranına ve yeni bir menteşeye sahip olacak. Güncellenen menteşe tasarımının, katlanabilir ekran kırışıklığını daha az fark edilir hale getireceği bildiriliyor. Ama yine de görünür olacak.

şu anda piyasada Galaxy Z Flip 4 Oldukça iyi bir kullanılabilirliğe sahip 1,9 inçlik bir kapak ekranı taşır. Ancak gelecek yıl Galaxy Z Flip 5’in 3.0 inçten daha büyük bir kapak ekranına sahip olacağı bildiriliyor. Başka bir deyişle, kapak ekranı yaklaşık yüzde 60 daha büyük veya daha fazla olacak.

Samsung, daha önce kapak ekranının boyutunu artırmıştı ve bu, Galaxy Z Flip’in bu öğesinin ikinci yenilemesi olacak. İlk modelde çok daha küçük olan kapak ekranı sonraki modellerde büyütülmüş. Galaxy Z Flip 3’ten önce, katlanabilir kapaklı telefonların 1,1 inçlik bir kapak ekranıyla yetinmesi gerekiyordu. Buradan hareketle Galaxy Z Flip 5’te de daha büyük bir kapak ekranı görebiliriz.

Galaxy Z Flip 4’ün gelecek yıl alacağı bildirilen bir diğer büyük güncelleme ise menteşe tasarımı hakkında . Telefon, katlanabilir ekran izinin daha az görünmesi için yeni bir menteşeye sahip olacak. En azından söylenti bu. Ancak ekran kırışıklığının tamamen ortadan kalkacağı söylenemez.

Samsung Galaxy Z Flip 5 Ağustos veya Eylül 2023yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu