Haber

Manisa’daki Tarım Ürünleri Merkezine soruşturma

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Demirci ilçesinde yapımı tamamlanarak üreticilerin hizmetine sunulan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Demirci Tarım İşleri Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Manisa Valiliği, Demirci Kaymakamlığı ve Demirci Belediyesi’nin yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 1,4 milyon liralık hibe tabanı alan projeye Manisa Büyükşehir Belediyesi de 1,3 milyon lira nakdi yardımda bulundu.

Proje ile eş zamanlı olarak 10 bin metrekare kilit parke ayak ve temel kazısı Büyükşehir Belediyesi iş makinaları tarafından yapıldı. Yeni tamamlanarak üreticilerin hizmetine sunulan ve üreticilerin aktif olarak kullandığı tesiste ceviz, badem soyma-kırma-paketleme, hünnap ve kiraz alım noktaları ve paketleme üniteleri bulunmaktadır.

Kooperatif üyesi kadınların gıda üretiminin yapıldığı atölyelerde de incelemelerde bulunan Ali Öztozlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yılmaz Usta, Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Demirci Muhtarlık İşleri Şubesi Müdür Gökhan Demir ve Demirci Muhtarlar Derneği Lideri Fatma Gümüş ve ilgili çalışanlar. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, etkin bir şekilde kullanılan tesiste yürütülen çalışmalar hakkında Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya’dan bilgi aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal kalkınmaya verdiği desteğin artarak devam edeceğini belirten Öztozlu, üreticinin her zaman yanında olduklarını söyledi. Öztozlu, “2023 yılında Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya yani üreticilerimize rekor bütçe ayırdık. Üreticimize ve çiftçimize desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu