Haber

Kartal’da Bir Hafta Sürecek Çocuk Şenliği Başladı

Kartal Belediyesi tarafından, Kartallı çocukların bir haftalık orta tatilde eğlenceli vakit geçirmesi maksadıyla hazırlanan Çocuk Şenliği dün başladı.

Kartal Belediyesi, orta tatile giren öğrencileri ‘Kartal Çocuk Şenliği’ ile buluşturuyor. Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü, minik öğrenciler için 6 gün boyunca sürecek bir çocuk şenliği hazırladı. Çocuk Şenliği kapsamında yapılacak etkinliklerde, Kartallı minikler; eğlenceli etkinlikler, akıl oyunları ve oyun atölyeleri ile orta tatilin tadını çıkaracak.

Çocuk Şenliği etkinliklerinin birinci günü Kartal Yakacık Masal Müzesi’nde düzenlendi. Aileleri ile birlikte gelerek Masal Müzesi’ni de gezen minikler için aktiflik erken saatlerde başladı.

Masal Müzesi bahçesinin her bir köşesinin farklı bir aktifliğe sahne olduğu çocuk şenliğine onlarca çocuk katıldı. Kartallı çocukların büyük ilgi gösterdiği şenlikte yüz boyama, balon, karikatür ve tabak boyama üzere aktifliklerin yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş mahalle oyunları oynandı.

ETKİNLİK 19 KASIM’A KADAR DEVAM EDECEK

Masal Müzesi’nin bahçesinde yapılacak etkinliklerde çocuklar eğlenceli anlar yaşadı. Çocuklar kendileri için hazırlanan pamuk şeker ve patlamış mısır ikramından da gün boyunca faydalandı. Şenliğe ek olarak tekrar orta tatildeki çocuklar için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde çocuk oyunları sahnelendi. 19 Kasım’a kadar sürecek olan Kartal Çocuk Şenliği, her gün farklı bir noktada çocuklar ile buluşacak.

Bugün, Soğanlık Rıfat Ilgaz Eğlenceli Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek şenlik, 15 Kasım’da Bayram Demirkol, 17 Kasım’da Mehmet Ali Büklü, 18 Kasım’da Hürriyet Kültür Merkezi ve 19 Kasım’da Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde düzenlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu