Haber

Edirne’de UYKU programı tanıtıldı

Edirne’de Vali H. Kürşat Kırbıyık’ın katılımıyla Uyuşturucuyla Mücadele Programı (UYUMA) tanıtıldı.

Vali Kırbıyık, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle Karaağaç Mahallesi’ndeki bir kafede görüşmek üzere geldi.

Uyuşturucuyla verilen emeğin değerine dikkat çeken Kırbıyık, bu çabaya sadece kurumların değil herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.

İnsanların helal yoldan uyuşturucu temin etmesi mümkün değil” dedi. Vali Kırbıyık şunları söyledi:

“Bu nedenle ya şantaj ya da hırsızlık olaylarına bulaşıyorlar. Ancak kendi sağlıklarını ve kendi geleceklerini tamamen riske atıyorlar. Aileler de bundan olumsuz etkileniyor. Çocuklarımızı yeniden sosyal hayata kazandırmamız neredeyse imkansız hale geliyor. en değerli fonksiyon önlem olmalı hep birlikte deneyeceğiz vali olarak elimizden geleni yapacağız ilgili kurumlarımızın yetkilileri burada sorumluluk alacaklar ama bu sadece kamunun işi değil .Vatandaşlarımızın, mahalledeki büyüklerimizin ve kanaat önderlerimizin bu çalışmaya destek vermesi çok değerli.Ne kadar gencimize, çocuğumuzun hayatına etki edebilirsek kendimizi başarılı sayabileceğimiz, devam ettirebileceğimiz bir süreç. insanların hayatını bu hastalıktan uzaklaştırır.”

Görüşmede, emniyet müdürlüğü yetkilileri tarafından uyuşturucu madde bağımlılığı, hizmet ve takviyeler hakkında bilgi verildi. Akabinde Uyuşturucuyla Mücadele Uygulama programı devreye alınmıştır.

AHENGE uygulamasını telefonlarına indiren vatandaşlar programı kullanmaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu