Haber

Dereye düşen inek iş makinesi tarafından kurtarıldı

Dereye düşen inek iş makinesi tarafından kurtarıldı

MUŞ – Muş’ta su içmek için indiği dereye dengesini kaybederek düşen inek, 2.5 saatlik çalışmanın ardından iş makinesi yardımıyla düştüğü yerden kurtarıldı.

Muş merkeze yaklaşık 48 kilometre uzaklıktaki Yukarıyongalı köyünde çiftçilik yapan İbrahim Yaşalak, sabah saatlerinde bir ineğin kayıp olduğunu anlayınca aramaya başladı. İneğini bulamayınca köylülerden yardım isteyen Yaşalak, ineğini köye 1 kilometre uzaklıktaki bir derede buldu. Köylülerin yardımıyla inek alınamayınca Muş İl Özel İdaresi’nden destek istendi. Olay yerine çağrılan il özel idaresi ekipleri, iş makinesiyle derenin önündeki yolu açtı, yaklaşık 2,5 saatlik çalışmanın ardından ineği düştüğü yerden çıkardı.

Köy sakinlerinden Eyüp Omur, yaklaşık 7 saatlik çalışmanın ardından ineği düştüğü yerden çıkaramadıkları için il özel idaresinden destek istediklerini belirtti. “Sonuç olarak ineği düştüğü yerden çıkaramadık. Daha sonra özel idare ekiplerine haber verdik. Ekiplerin yoğun çalışması sonucu ineği kepçe ile çıkardık. İnek çıkamıyor. Hemen ayağa kalkın, biz de kepçeyle köye getirdik.”

İl Özel İdaresi Saha Amir Yardımcısı Mustafa Yaşalak, Yukarıyongalı köyünde dereye ineğin düştüğü bilgisini aldıklarını belirterek, “Ekibin bölgeye yönlendirilerek 2 saatlik çalışma sonucunda , vatandaşın ineğini dereden çıkarıp kepçeyle evine getirdik.”

yenisarbademlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu