Haber

Cumhurbaşkanlığı Adayı Olamayan Ersan Şen’in Yeni Hedefi Adalet Bakanlığı

Cumhurbaşkanlığı adaylığı hayali yıkılan avukat Ersan Şen, artık Adalet Bakanı olmak istediğini söyledi.

Millet İttifakı’nda cumhurbaşkanı aday krizi sürerken katıldığı bir televizyon programında Avukat Ersan Şen, İYİ Parti’den teklif gelirse cumhurbaşkanı adayı olabileceğini söyledi. Bunun üzerine DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Akşener, Ersan Şen ile temasa geçti.

İttifak içinde yürütülen müzakerelerin ardından Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkan yardımcılığına gelmesi şartıyla CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığını onayladı.

Millet İttifakı’ndaki krizin çözülmesiyle Ersan Şen’in adaylığı gündemden düşerken, Akşener daha sonra Şen’i sadece istişare için aradığını açıkladı.

“Adalet Bakanlığı’na talep olursa seve seve hizmet ederim”

Şen, Show Haber’e yaptığı açıklamada, Akşener’den gelen telefon sonrası duygularını dile getirdi. “Heyecanlıyım çünkü beklemiyorsun. Gururluyum’sözleriyle dile getirdi.

Şen, canlı yayında adaylık açıklamasını ve bundan sonraki süreci değerlendirdi. ‘Kimse aday olmayacaksa, 6’lı masada anlaşma olmazsa ben varım’ dedim. Dağınık masayı toplamaya yardım ettik, servis ettik’ söz konusu. Cumhurbaşkanı adayı olma arzusuna değinen Şen, şunları söyledi: ‘Keşke devam edebilseydim. Devam edebilir veya edemeyebiliriz. Kompleksim yok, kendimi aşağıda görmüyorum’ifadeleri kullandı.

Aday olma ihtimali gündemden düşen Şen, şimdi de Adalet Bakanı olarak görev alma niyetini dile getirdi. “Milletten, ülkeden, devletten veya seçilmişlerden böyle bir talep gelirse Adalet Bakanı olarak görev yapmak isterim”sözlerini kullanan Şen, ‘Kimse buna kapıyı kapatamaz’ed.

haber-cobanlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu